Psychoterapia i ochrona zdrowia psychicznego

Ujawniłem u psychiatry pewne problemu domowe, tj. ze matka nie pracuje, pomaga jej znajomy, ona wychowuje dzieci w malej kawalerce a do tego jest bardzo nerwowa i czesto dochodzi do wyzwisk w kierunku dzieci (najmlodsze 9 lat). Psychiatra (prywatny) spytal mnie o adres domowy ale nie wiem po co. Czy moglby on taka sprawe zglosic do sadu czy gdziekolwiek na mocy ochrony zdrowia psychicznego innych osob? Prosze o pomoc

Dzień dobry,

taka sprawa jak Pan opisuje może być zgłoszona do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, żeby pracownik socjalny przyjrzał się zachowaniu matki w stosunku do dzieci i aby je chronić (jeśli dzieje się coś niepokojącego) podjął odpowiednie kroki

Z poważaniem.
Adam Zajączkowski

Witam Pana. W podanym opisie sytuacji lekarz mógł zaniepokoić się zachowaniem wspomnianej przez Pana matki a przede wszystkim bezpieczeństwem dzieci. Każdy lekarz, psycholog i inny specjalista zajmujący się pomaganiem ludziom jest zwolniony z tajemnicy zawodowej jeśli podejrzewa, że czyjeś zdrowie bądź życie jest zagrożone. Być może w tej rodzinie dochodzi do przemocy, z którą dzieci nie poradzą sobie same. Potrzebna jest pomoc z zewnątrz. To ważne, że ten lekarz nie jest obojętny na tego typu sytuacje. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/