Rezonans magnetyczny kręgosłupa i stopień kręgozmyku
Witam miałam RM kręgosłupa i w opisie jest przodozmyk przesunięciem o 8mm,kręgoszczeliną obustronną,degeneracją dysku,uwypukleniami modelowaniem nerwów chciałam zapytać co to oznacza i który to stopień kręgozmyku,co to znaczy uwypuklenia,modelowanie struktur proszę o odpowiedź na meila

KOBIETA, 48 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opis badania sugeruje występowanie zmian zwyrodnieniowych oraz przeciążeniowych. Uwypuklenia to zmiany w obrębie krążków międzykręgowych wynikające właśnie ze zmian przeciążeniowych. Warto skonsultować wynik z neurochirurgiem.