Rozmowa ze znajomą po konflikcie

mam problem ze znajomą, która się na mnie obraziła, że nie mogłam jej przenocować, że Iwę jakoś dałam, a jej nie wiem. ludzie mówią, że pewnie zazdrosna była. A gdzie ją miałam pomieścić. Max dwie osoby mogę, ledwo co. Nie wiem, jak mam z nią rozmawiać?

Pani ma prawo odmowic niezaleznie od tego, czy ma Pani miejsce, czy nie ma...a jak znajoma sie obraza, tzn., ze odmowa rezonuje z jej jakas trauma, z ktora Pani nie ma nic wspolnego. najlepiej odczekac jakis czas, az emocje mina,(wytrzymac to napiecie-jest to b.cenna umiejetnosc), absolutnie nie przypisywac zadnych ocen i intencji znajomej i pamietac, ze Pani nie ma wplywu na jej emocje. pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Wyjaśnienie, szczera rozmowa, w której -bez pretensji, ale odnosząc się do swoich uczuć, potrzeb i możliwości- wytłumaczy Pani co zrobiła i dlaczego, powinna pomóc. Warto także wysłuchać tego, co czuje i myśli druga strona w tej sytuacji. Często konflikty i urazy pojawiają się z powodu niedomówień czy "domyślanie się". Warto zatem jasno i wyraźnie mówić o swoich potrzebach o oczekiwaniach.