Seplenienie i wyniki badań u 74-latki

Dzień dobry, mama lat 74, po kilkunastu minutach normalnej wymowy, pojawia się kilkuminutowe seplenienie.Po przełknięciu śliny?, odpoczynku?- następuje powrót do normalnej mowy. Wizyta w szpitalu na odz. neur.TK, Holter, EEG-bez istotnych zmian, obraz tarczycy jak w przewlekłym zapaleniu Hash. Mama leczy się na niedoczynność tarczycy. 2 lata temu chorowała na półpasiec zlokalizowany na twarzy.Pół roku temu zmieniła akr. protezę na metalową. Miewa kurcze u nasady nosa.Proszę o poradę. Adam

Dzień dobry!

Ostatnie czynniki mogą mieć duży wpływ na wymowę. Nowa proteza, kurcze u nasady nosa. Ale i wiek. Proszę skierować się z mamą do logopedy na diagnozę mowy.