Skręcenie i naderwanie stawu skokowego przy urazie sportowym

Skrecilem i naderwalem staw skokowy grajac w pilke. Zalozony mi gips szynowy w szpitalu na 10 dni, wczoraj bylem zdjac i ortopeda nawet nie spojrzal i powiedzal, ze powoli mam zacząć chodzic. Bez rehabilitacji i bez stabilizatora. Od wczoraj stopa jest bardzo opuchnieta, kostek nie widac a palce tez maja obrzek. Czy tak to powinno wyglada? Czy isc do innego ortopedy bo niepokoi mnie ta opuchlizna, o chodzeniu nie ma mowy, ciagle poruszam sie o kulach.

Aleksander Ropielewski

Owszem może występować opuchlizna, ale powinien Pan być w stanie samodzielnie stopniowo obciążać kończynę. Zdecydowanie wymaga Pan uwagi lekarza i rehabilitacji.

Proszę zmienić ortopedę...

Kilka razy dziennie zimne okłady z kriożelu, po okładkach proszę próbować napinać stopę i poduszkę oraz całą nogę (ćwiczenia izometryczne). Przeciwbólowo dobrze zadziałać powinien kinesiotaping.

Proszę też trzymać nogę uniesioną - dla zmniejszenia obrzęku.

Poza tym zalecam wizytę u fizjoterapeuty. Im szybciej tym lepiej.