Skrzywienie kręgosłupa w odcinku piersiowym

Chciałam się zapytać czy jeśli mam skrzywienie kręgosłupa w odcinku piersiowym 34 stopnie a w odcinku lędźwiowym a do tego robi mi się garb żebrowy to jest ryzyko, że będę miała operację?

Witam. Samo skrzywienie kręgosłupa, bez objawów ucisku na worek oponowy i korzenie nerwowe nie jest wskazaniem do operacji, a raczej leczenia zachowawczego. Proszę skonsultować się z ortopedą który przeprowadzi bezpośrednie badanie.