Skurcze brzucha i klatki piersiowej przy nerwicy lękowej

Witam, mam 26 l., nerwice lekowa od paru lat. Zazywam Cital 0.2 rano i Chlorprothixen 15 na noc. Ostatnio bardzo czesto mam skurcze brzucha i klatki piersiowej po lewej stronie. Cos jakby sciskalo w srodku. Krew, EKG, Echo serca wszystko wporzadku, tarczyca tez. Czy te skurcze miesni i ucisk w klatce piersiowej moze byc wynikiem nerwicy? Jak sobie z tym poradzic? Wiem o psychoterapii ale ona dziala dopiero z czasem. Stosuje doraznie Afobam, i o dziwo kiedy go zarzyje skurcze mijaja...

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy jak najbardziej mogą być wynikiem nerwicy. Tym bardziej, jeśli objawy ustępują po przyjęciu preparatu Afobam. Zdecydowanie proszę zatem pomyśleć o psychoterapii. Zastosowanie kolejnego leku nie wydaje się być bowiem celowe.