Skuteczna dieta, aby schudnąć z brzucha

Witam, mam 28 lat. Ważę 85kg, wzrostu mam 176cm. Chciałbym się dowiedzieć ile muszę zjadać kalorii dziennie, żeby zredukować swoja masę - chodzi mi o tłuszcz. Nie ukrywam, że mam brzuszek, który czasami najczęściej po posiłkach jest jak piłka. Chodzę na siłownię 4 x w tygodniu po 1,20 h. Bardzo mi zależy na tym brzuchu. Tam mam najwięcej tłuszczu.

Witaj, Szkoda że nie napisałaś czym się na co dzień zajmujesz, ułatwiło by to określenie dokładnej liczby kalorii, którą musisz spożywać w ciągu dnia. Jednakże średnio powinnaś spożywać od 1500 - 1800kcal aby schudnąć i nie wystąpił efekt jojo. Powiększenie brzucha po posiłkach wskazuje na wzdęcia, będące wynikiem nieodpowiedniego odżywiania. Zacznij jeść posiłki częściej co 3-4 godziny ale o malej objętości. Staraj się zawsze podczas spożywania posiłków pić np. wodę z cytryną, herbatę zieloną lub mięte. Zrezygnuj również ze spożywania błonnika lub otrębów, ponieważ częste ich spożywanie generuje takie objawy. W ciągu dnia pij wodę z jodem (np. Ustronianka), gdyż jod przyspiesza przemianę materii. Staraj się spożywać produkty nabiałowe (jogurt naturalny, ser biały, kefir, mleko 2%) gdyż zawierają kwasy Cla, wspomagające chudniecie. Zrezygnuj również z potraw smażonych na rzecz gotowanych i pieczonych w folii w piekarniku. Pozdrawiam, mgr Aneta Kościołek