Skuteczna dieta i zdrowe zasady żywienia bez efektu jojo

Witam, mam 20 lat 174 cm wzrostu i ważę 75 kg. Stosowałam już wiele diet: kopenhaską, Dukana, plaż południa, 1000kcal. Zawsze pojawiał się efekt jojo. Nie jestem aktywna fizycznie. Obecnie stosuję dietę 1200kcal, trwa to 2 tygodnie, waga stoi w miejscu. Staram się jeść dużo białka, owoców i warzyw. Czy uda mi się na tej diecie schudnąć 10 kg? Bardzo proszę o radę co zrobić by schudnąć i na zawsze utrzymać wagę?

Witaj! Wymienione przez Ciebie diety, które do tej pory stosowałaś mają bardzo wiele wad, dlatego też kończą się charakterystycznym efektem jojo. Aby schudnąć i utrzymać pożądaną wagę musisz nie tylko zastosować dietę ale również się więcej ruszać. Podczas wykonywania ćwiczeń wzrasta poziom przemiany materii i w efekcie się chudnie. Jeżeli chodzi o dietę to spożywaj około 1500kcal stopniowo co 3 tygodnie zwiększając o 100kcal. Kolejną zasadą zdrowego odchudzania jest spożywanie posiłków w regularnych odstępach czasu. Najlepiej 5 posiłków o małej objętości. Śniadanie zjadaj w ciągu 30 minut od stania z łóżka, a kolację na 2 godziny przed snem. Na śniadanie staraj się jeść nabiał (serek wiejski, jogurt naturalny z musli, jajko na miękko lub jajecznicę z 2 jaj) do tego 2 kromki pieczywa, 2 śniadanie to krążek ryżowy posmarowany dżemem lub owoc (jabłko, banan, nektaryna, pół szklanki winogron) obiad to pierś z indyka (150g) z pół saszetki ryżu lub kaszy gryczanej i około 250g sałatki lub surówki bez śmietany i majonezu. Podwieczorek to 1 szklanka galaretki owocowej lub kisiel lub budyń śmietankowy. Kolacja to 2 kromki pieczywa posmarowane masłem z: 2 parówki (np. Jedynki, Berlinki) lub 3 plasterkami sera żółtego lub wędliny 70% mięsa z pomidorem, ogórkiem i czerwoną papryką. W ciągu dnia pij zieloną herbatę (2 filiżanki) oraz przed snem 350ml herbaty pu-erh. Ponadto koniecznie pij wodę mineralną z jodem (np. Ustronianka z jodem, Jodica), gdyż jod reguluje przemianę materii. Musisz również ćwiczyć aby ukształtować sylwetkę:). Powodzenia! mgr Aneta Kościołek