Ślady krwi po wypróżnieniu

Witam. Od jakiś ok 6 lat na papierze toaletowym po wypróżnieniu widuję ślady krwi (nie są one duże bo jakieś 1-2 mm). Nie jest to żywoczerwona krew, a raczej trochę "przyschnięta". Czasami odczuwam też dyskomfort w okolicy odbytu, szczególnie po wypróżnieniu. Wykonałem też kilka testów na krew utajoną- wszystkie dały wynik ujemny. Czy może to być coś poważnego?? Jakie leki, maści stosować?? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Aleksander Ropielewski

Prosze zgłosic sie do lekarza, który po badaniu będzie mógł wykluczyć żylaki odbytu jako przycyznę krwawień. W przypadku żylaków leczenie może polegać na stosowaniu maści oraz podwiązaniu hemoroidów gumkami, a w przypadku braku poprawy na ich chirurgicznym usunięciu.