Spłycenie lordozy lędźwiowej z tendencją do kifozy

Bardzo proszę o wytłumaczenie wyniku.Spłycenie lordozy lędżwiowej z tendencją do kifozy na pograniczu Th/L.Znaczne obniżenie wysokości o odwodnienie krążka m.kręgowegoL5-S1z osteofitami na tylnych krawędziach trzonów.W trzonach od strony krążka odczynowe zmiany o mieszanym typie,z zachowanym gładkim zarysem płytek granicznych.Uogólnione uwypóklenie tego krążka[wypuklina szeroko podstawna]tego krążka na4,5mm,nieco przemieszczona ku dołowi,z uciskiem na lewy korzeń s1w miejscu wyjścia worka.

Aleksander Ropielewski

Opis mogący wskazywać na dolegliwości bólowe i zaburzenia czucia kończyn dolnych i bóle kręgosłupa oraz zaburzenia oddawania moczu i stolca. Zastosowanie odpowiedniej fizjoterapii powinno pomóc utrzymać prawidłowe krzywizny kręgosłupa i zapobiec ew. powikłaniom.