Stan zapalny mięśnia podkolanowego a usunięcie nowotworu z pochewek ścięgien i borelioza

Lekarz po badaniu USG stwierdził, że mam stan zapalny mięśnia podkolanowego.Ból uniemożliwia mi normalną egzystencję. W 2012 roku miałam usuwanego łagodnego nowotwora z pochewek ścięgien. Czy te schorzenia mają ze sobą związek? Ustawicznie występuje u mnie zapalenie ścięgien gęsiej stopki, chondromolacja rzepki, zapalenie fałdu śródkolanowego. Czy istniejące dolegliwości mogą być skutkiem boreliozy?Anna

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane nieprawidłowości najpewniej nie mają żadnego związku z boreliozą. Stan zapalny mięśnia podkolanowego najpewniej nie ma także związku z przebytym usunięciem łagodnej zmiany z pochewek ścięgien. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą ortopedą.