Stosowanie maści z nadtlenkiem benzoilu w czasie ciąży

Witam, moje pytanie dotyczy stosowania maści z nadtlenkiem benzoilu w czasie ciąży. W trakcie starań o dziecko dermatolog zalecił stosowanie takiej maści na trądzik, twierdził także że mogę używać tą maść podczas ciąży. Często zastanawiam się czy oby na pewno jest to bezpieczne? W Internecie są różne sprzeczne informacje. Bardzo proszę o odpowiedź.

Aleksander Ropielewski

Lek ma kategorię C co oznacza konieczność szczegółnej ostrożnosci podczas jego stosowania. Jeżelidermatolog ocenił, że w Pani przypadku będzie to bezpieczny i konieczny do stosowania lek to oznacza, że może go Pani stosować. Ja sam bym odradzał.