Szybkie bicia serca a picie kawy i nerwowe sytuacje w życiu

witam od 2 dni bije mi mocno serce na cisnienio mierzu pokazuje akcje serca od 105 do 120 byłem wczoraj w szpitalu zrobili mi ekg serca powiedział ze serce jest dobre zbadalo mi cisnie tez miałem dobre chiał bym wiedziec czemu bije mi tak szybko serce moze to z palenia papierosa ja na codzien pale 10 papierosu nie pije za czesto tylko pije kawe raz dziene ale czy to moze byc z palenia papierosu albo z neruw lub braku magnezu lub postasu prosze o wiadomośź i co mam zrobiec

Witam,

proszę spróbować się uspokoić. Z opisu wynika, że był Pan w szpitalu i badania nie potwierdziły problemów kardiologicznych. Palenie papierosów nigdy nie jest wskazane, może po prostu warto je odstawić. Może się Pan udać do internisty i po zaleconych badaniach krwi, jeśli lekarz uzna to za stosowne zaleci Panu suplementację diety, np. potasem i magnezem.
Zachęcam Pana by zastanowił się Pan, czy ostatnio w Pana życiu coś nie zmieniło, czy może przeżywa Pan silne emocje, w związku z sytuacją życiową, być może ostatnio Pan się na coś lub kogoś bardzo zdenerwował. Wszystko to może wpłynąć na pojawienie się różnych objawów.
Jeśli czuje Pan, że potrzebuje o tym porozmawiać ze specjalistą, to poza lekarzem może się Pan udać do psychologa lub psychoterapeuty.

Pozdrawiam
Ewa Czernik