Tabletki na odchudzanie Adipex

Witam, Biorę tabletki na odchudzanie adipex przez pierwsze 2 tygodnie szybko traciłam na wadze ale teraz waga stoi przez kolejne 2 tygodnie czy jest to może spowodowane tym że mało pije? Bo jeśli chodzi o dietę to mam. Pozdrawiam, Nela.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Niedobór płynów nie jest powodem zatrzymania wagi. Proszę pić 1,5-2 litry dziennie wody. Wiecej można by było powiedzieć po analizie składu ciała ( tkanki tłuszczowej i wody) Pozdrawiam

Adipex nie jest dostępny w Polsce. Jest to spowodowane zaleceniem Komisji Europejskiej z 2000 roku odnośnie wycofania z rynku wszelkich leków hamujących łaknienie i działających ośrodkowo ze względu na doniesienia o poważnych działaniach niepożądanych. Podobnie postąpiono np. w USA. Działania niepożądane:
- u niektórych pacjentów wykazano poważne, często śmiertelne, nadciśnienie płucne, zwłaszcza w przypadku przyjmowania leku dłużej niż 3 miesiące
- u niektórych pacjentów wykazano przypadki chorób sercowo-naczyniowych i naczyniowo-mózgowych, zwłaszcza po znacznej utracie wagi
- nasilenie duszności wysiłkowej
- zaburzenia funkcji seksualnych
- długotrwałe leczenie może powodować uzależnienie oraz choroby psychotyczne (np. depresje, nerwowość)
Proszę stosować tylko i wyłącznie dietę dostosowaną do Pan zapotrzebowania kalorycznego i absolutnie przestać zażywać tabletki.W razie pytań proszę o kontakt ania@dietaslim.pl