Tkanka tłuszczowa zatoki stępu obrzęknięta
Byłam na badaniu MR.i nie bardzo wiem co ono oznacza. " Tkanka tłuszczowa zatoki stępu obrzęknięta. W obrębie górnej kości piętowej poniżej Gissana torbiel śródkostna śr 8mm łącząca się z niewelkim ubytkiem warstwy korowej. Osteofity krawędzi tylnej powierzchni stawu skokowo-piętowego, w tej okolicy kostki dodatkowe/złamane osteofity o wym7x4mm oraz 4x3mm. Obrzęk tkanki tłuszczowej trójkąta Kagera . Zwiększona ilość płynu w pochewce ściągnistej ścięgna i ściegna piszelowego.niewielki entezofit

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Do interpretacji badania potrzebna jest większa ilość informacji dotyczaca tego czy był jakis uraz, czy sa objawy, czemu w ogóle zostało wykonane. Zmiany w MRI są jak opisano, konieczna jest wizyta u ortopedy celem ustalenia dalszego postępowania.