Ucisk w klatce piersiowej a Holter EKG

Holter 24H wykazał 4 epizody ST. W podsumowaniu badania lekarz napisał: "Bez deniwelacji odc. ST. Pojedyncze SVEB i VEB". Powiedział, że wszystko jest w normie, ale nie wspominał nic o tych epizodach. Z czego mogą one wynikać i czy jest się czym przejmować? Badanie było wykonane z powodu ciągłego ucisku w klatce piersiowej i kilkukrotnego kołatania serca. Echo serca i morfologia krwi w normie.

Aleksander Ropielewski

SVEB to liczne pobudzenia przedwczesne przedsionkowe VEB to ektopowe pobudzenie komorowe. Są to zaburzenia występujące na codzień podczas tysięcy cykli pracy serca.