Uczucie ciepła w żołądku po posiłku

Odczuwam "ciepło" w żołądku po posiłku i przez pewien czas po nim. Poszukuję odpowiedzi na pytanie, czym może być to spowodowane. Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Nadmierne ocieplenie tej okolicy może być spowodowane napływem krwi do naczyń trzewnych. Jest to zjawisko fizjologiczne. W razie wątpliwości proszę udać się do lekarza.