Usunięcie żylaków a siniaki

Witam, tydzien temu mialam zabieg usuniecia zylakow. Mialam duzego zylaka na udzie oraz na lydce. O ile rany goja sie ladnie, a siniaki robia sie powoli zolte o tyle martwi mnie miejsce na udzie, gdzie byl zylak - pod skora czuje zgrubienia i guzki na dl ok 5 cm. Czy to jest jakies ppwiklanie po zabiegu? Czy to zgrubienie sie wchlonie? Czy stosowac ew jakies masci zeby bylo lepiej? Dodam, ze to zgrubienie jest cieplejsze od reszty nogi;/

Dzień dobry,

Zgrubienia i guzki po zabiegu usunięcia żylaków są czymś normalnym i nie świadczą o powikłaniu. Proszę kilka razy dziennie smarować zgrubienia żelem z heparyną (np. Lioton 1000). Jeśli nie zauważy Pani poprawy a zgrubienia zaczną się powiększać, staną się bolesne i wystąpi zaczerwienienie należy skontaktować się z lekarzem.

Pozdrawiam serdecznie.