Uzależnienie od zjadania pikantnych chipsów

Witam Od kilku lat(ok.5) mój mąż wieczorami pożera paczkę dużych chipsów na początku były to np.paprykowe lecz od kąd pojawiły się chipsy z tych bardzo ostrych np.Wasabi przeszedł na te.Nie ma dnia aby ich nie jadł codziennie wieczorem od kilku lat, do tego paczka ciastek oblanych czekoladą.Ma 28lat,m 180 i waży 67 kg jest chudy a ja boje sie o jego zdrowie ,i tu moje pytanie co po takim czasie i jakie konsekwencję może mieć jedzenie takich życzy.Chciałby przytyc ale nie może mieć,dlaczego ??

witam, tak duża ilość tłuszczu, ponadto najgorszej jakości, oraz potężna ilość soli niczego dobrego nie wróżą.Pani mąż ma wielkie szanse mieć w przyszłości zaburzenia lipidowe, a na ich tle miażdżycę czy nawet zawał mięśnia sercowego.POnadto jest to bardzo znaczne obciązenie dla funkcji nerek. Jesli mąż chce przytyć, to nalezy przeanalizować ile w diecie ma składników budulcowych, być może jest ich niedobór, stąd niedoborowa masa ciała.
W celu ustalenia indywidualnej diety zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl
Pozdrawiam

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

.Istnieje uzależnienie od glutaminainu sodu i jego pochodnych, być może Pani mąż przyzwyczaił się do jego smaku. Konsekwencją częstego spożywania chipsów i słodyczy może być otłuszczenie wewnętrzne,które prowadzi do nadciśnienia, miażdżycy i chorób serca.
Przyczyną niedowagi może być zbyt mała ilość kalorii w diecie, cukrzyca, choroby tarczycy,pasożyty. Należy skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem. Pozdrawiam