Wędrujące kłujące bóle w klatce piersiowej
Witam. Badania ekg, testu wys., echa, krwi, rtg płuc prawidłowe. Od początku roku bóle kłujące klatki piersiowej wędrujące. Na początku najczęściej w okolicy koniuszka serca, później wyżej, po lewej, po prawej stronie, bóle ramion i barku, najczęściej lewego, drgania mięśni. Skoki ciśnienia (rzadkie). Od dwóch tygodni często mocne bicie serca (nie przyśp.) niezależne od wys. i duszności zw. z wysiłkiem. Mimo badań ciągle myślę że to serce, ale nie panikuję. Czy to choroba serca czy nerwica?

MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu
Syndrom białego fartucha
Różnica wyniku ciśnienia tętniczego mierzonego samodzielnie w domu niż podczas pomiaru u lekarza, może być wynikiem syndromu białego fartucha. Szacuje się, że 30 proc. pacjentów ujawnia nadciśnienie białego fartucha. Dr Piotr Gryglas wyjaśnia, na czym dokładnie polega to zjawisko.
Dzień dobry!
Proszę udać się osobiście do psychologa zajmującego się lękami i nerwicami , ponieważ na forum nie można przeprowadzić szczegółowej diagnozy. Oczywiście powtórzyć za jakiś czas badania jakie robił pan poprzednio i przedstawić je specjaliście.