Większe zmęczenie podczas wysiłku fizycznego a przeciążenie prawej komory, niedomykalność mitralna i trójdzielna
Witam, Ostatnio odczuwam większe zmęczenie podczas wysiłku fizycznego. W ekg wychodzi przeciążenie prawej komory. Było robione USG serca -wyszła niedomykalność mitralna i trójdzielna oraz RVSP 34,88 mmHg. Poza tym po wysiłku ciśnienie mam w granicach 70-85/50-70. W ostatnim badaniu frakcja wyrzutowa prawej komory wyszła 52. Czym to może być spowodowane? Tylko proszę nie pisać, że mam się zgłosić do lekarza, bo to oczywiście wiem, ale na wizytę trochę trzeba czekać, dlatego pytam tu.

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Wyniki nie są złe jednak w przypadku złej tolerancji wysiłku wykonałbym próbę whsiłkową i skontaktował się z kardiologiem a do czasu ustalenia orzyczyny dolegliwości ograniczył aktywność fizyczną.