Wskazania do usunięcia torbieli w piersi

Witam , mam torbiele w lewej piersi , zrobiono mi biopsie i wyszło z wyniku że jest nie rakowe ale jest pod sutkieem ten torbiel 12 ml , są dalsze kontrole co 6 miesięcy i znowu biobsia . czy nie jest lepiej usunąć tego torbiela , a chorowa łam juz, miałam złośliwego nowotwora na szzyjce w 1991 r, co robić .

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, przede wszystkim należy pozostawać pod kontrolą lekarza, wobec braku wskazań nie ma konieczności usuwania torbieli - sam zabieg również wiąże się z możliwością wystąpienia powikłań.