Wykrycie żylaków powrózka nasiennego w USG

Witam. Podczas profilaktycznego USG jąder stwierdzono u mnie żylaki powrózka nasiennego o wielkości 2,2 mm i dostałem zalecenie konsultacji z urologiem. Dodam, że nie odczuwam z tego powodu żadnych dolegliwości. Proszę o odpowiedź czy taka wielkość żylaków kwalifikuje je do operacji czy można spokojnie czekać?? Pozdrawiam

Szanowny Panie - można spokojnie czekać jeżeli dotychczas nie miał Pan dolegliwości.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg

Nie dostał Pan zalecenia oczekiwania a spotkania się z urologiem. To nic groźnego, jednak urolog powie Panu, co dalej z tym robić.