Wynik badania EEG u 7-latka

eeg dziecka 7 letniego. Badanie wykonane w stanie czuwania w spoczynku. w zapisie dominuje czynność fal theta 6-7 Hz o ampl. do 8 uV. Rz brak. Hv i Fs bez wpływu na zapis. orzeczenie: zapis za zmianami uogólnionymi, bioelektrycznie niedojrzały. Co to oznacza? jaki ma wpływ na dziecko? dziękuję. Pozdrawiam

Witam! Zapis badania nie jest prawidłowy, nie oznacza to jednak że dziecko będzie rozwijało się nieprawidłowo. Badanie eeg w każdym przypadku należy interpretować w kontekście całości prezentowanych przez dziecko objawów klinicznych. Zdarza się bowiem że całkowicie zdrowe dzieci mają nieprawidłowy wynik eeg i na odwrót - poważnym zaburzeniom neurologicznym może towarzyszyć prawidłowe badanie. Proszę skonsultować się z neurologiem dziecięcym.