Wynik badania MRI kręgosłupa i zmiany zwyrodnieniowe
Witam bardzo proszę o interpretację wyniku badania MRI: Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze na krawędziach trzonów kręgów.Wielopoziomowe uwypuklenia tarcz międzykręgowych. Uwypuklenia boczne z niedużym uciskiem korzeni obustronnie w otworach międzykrę.Kanał kręgowy zwężony do 11 mm. Drobne przestrzenie płynowe w obrębie migdałka gardłowego śr. do 1cm. Na poziomie Th1-Th3 dyskretnie podwyższony sygnał w części centralnej rdzenia - wsk. kontrola z kontrastem. Uwypuklenia z uciskiem worka oponowego.

KOBIETA, 51 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! W podanym wyniku nieprawidłowość stanowi zaawansowana choroba zwyrodnieniowa oraz podwyższenie sygnału w części centralnej rdzenia na wysokości Th1-Th3. Tak jak napisano w wyniku konieczne jest wykonanie badania kontrolnego z kontrastem. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym.