Wynik badania poziomu glukozy w ciąży u 30-latki

Witam. Jestem w ciąży a moje badania wyszły na czczo 82, po 2 godz 140,3. Diabetolog stwierdził że normy sie zmieniły i po 2 godz powinno nie przekraczac 153ml/dl wiec nie mam sie czym przejmować i że nie mam cukrzycy ciążowej.

Witam Panią,

Normy na 2014 r. faktycznie uległy zmianie. Cukrzycę ciążową według wytycznych Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego rozpoznajemy przy glikemii na czczo > 92 mg% i po 2 h testu OGTT z 75 g glukozy> 153 mg%. Tak więc nie ma Pani cukrzycy ciążowej.

Pozdrawiam

Marek Derkacz