Wynik badania rezonansem magnetycznym a opieka nad starszą osobą

Witam Bardzo dziękuję za odp. na pytanie, tyle ,że źle sformułowałam -Mama leżąca a mój wynik rezonansu /Intensywność sygnału z krążków międzykręgowych w odc od L3do S1 w sekwencji T2 jest nieprawidłowa co świadczy o zmianach degeneratywnych w nich.Stan po przebytym złamaniu trzonu Th12 bez cech obrzęku szpiku w obrazach STIRtylno górna krawędz trzonu uwypukla się do kanał kręgowegona 3mm uciskając worek oponowy. /czy opieka nad leżącym może dodatkowo pogorszyć moje wyniki?

Aleksander Ropielewski

Jeżeli jest to wynik Pani rezonansu kręgosłupa to powinna Pani unikać dźwigania osoby leżącej i stosować właściwe techniki.