Wynik badania tarczycy a wskazania do wizyty u endokrynologa

interpretację:tarczyca dwupłatowa z zachowaną cieśnią o śr.7 mm. Pr płat.29/22/48 lewy 16/19/49. niejednorodna echostruktura miąższu tarczycy o nieznacznie nierownomiernie obniżonej echogeniczności i cechami umiarkowanie obniżonego przepływu naczyniowego, z licznymi echami podścieliska łącznotkankowego bez uwidocznionych zmian ogniskowych. wskazana wizyta endokrynologiczna. czy należy spieszyć się z wizytą czy można w listopadzie iść

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Można poczekać do listopada. Jednak do tego czasu sugerowałbym oznaczyć wolne hormony tarczycy fT3 i fT4 oraz TSH, ewentualnie dodatkowo przeciwciała anty TG i anty TPO