Wynik MR kręgosłupa 36-latka do analizy

Dzień Dobry, Proszę o interpretację wyniku badania MR. Na poziomie L4/L5 widoczna jest tylno-prawoboczna protruzja tarczy międzykręgowej, nieznacznie uciskająca worek oponowy oraz spłycenie kanałów korzeniowych głównie w odcinkach dolnych, z dyskretnym modelowaniem struktur nerwowych po prawej stronie. Tarcza międzykręgowa w tym segmencie obniżona z cechami zaburzeń uwodnienia. Nierówność płytek granicznych, sąsiadujących trzonów kręgów w tym poziomie. dziękuję

Dzień dobry,
Mri opisuje zmiany dyskopatyczne, które leczy się zachowawczo. Wskazane jest badanie kliniczne i wywiad lekarski.