Wynik RTG klatki piersiowej u 57-latki

Witam, Proszę o objaśnienie RTG Regresja zagęszczeń miąższowych w okolicy koniuszka serca i lewego kąta przeponowo - żebrowego. Płuca obecnie bez wyraźnych zagęszczeń i zmian ogniskowych. Sylwetka serca wielkością w normie, aorta sklerotyczna .Zwapniały węzeł chłonny na poziomie okna aortalno-płucnego. Jamy opłucnowe wolne od płynu. Dziękuję i pozdrawiam, Grażyna

Witam! Na wstępie muszę zaznaczyć iż wynik badania powinien być interpretowany w kontekście pełnego badania klinicznego i dolegliwości prezentowanych przez pacjenta. Opis zdjęcia wskazuje na regresją zmian zapalnych w płucach w stosunku do poprzedniego zdjęcia (poprawa po leczeniu przeciwzapalnym, przeciwbakteryjnym?). Zwapniały węzeł najprawdopodobniej jest pozostałością po przebytych zapaleniach tkanki płucnej. Natomiast sklerotyczna aorta to aorta zmieniona miażdżycowo.