Wynik USG nerki u 69-latki
proszę o odpowiedź czy to bardzo niepokojący wynik usg i co może oznaczać? usg nerki torbiel 5mc na 6cm z litą sianą 2cm??? kobieta 69lat

KOBIETA, 69 LAT ponad rok temu
Piotr Pilarski
87 poziom zaufania
Witam serdecznie,
pojedyncza torbiel występuje u 30% dorosłych, a częstość występowania wzrasta z wiekiem. Taka torbiel wymaga jedynie kontrolnego USG raz na rok. Jeśli wiąże się z objawami (np. bólem) to należy ją usunąć.
Pozdrawiam.