Wyniki badań RM kręgosłupa i zmiany degeneracyjne

Witam, Z wyników RM, opisano między innymi następująco: zmiany degeneracyjne krążków międzykręgowych L4-5 i L5-S1 w postaci ich obniżenia i odwodnienia. Centralna podwięzadłowa przepuklina jądra miażdzistego L4-5, która uciska worek opony twardej i modeluje obustronnie korzenie nerwowe... Centralono-lewobczna przepuklina jądra miażdżystego L5-S1 8mm, uciska worek opony twardej i lewy korzeń nerwowy. Dodam, że mam 24 lata. Czy powinno obejść się bez interwencji chirurgicznej?

Proszę unikać samodzielnego rozciągania i ćwiczeń dynamicznych - mogą być niebezpieczne. Dobrze prowadzona fizjoterapia powinna znacznie pomóc. Pozdrawiam, Paweł Czarnocki