Poziome ustawienie kości krzyżowej i zmiany dehydratacyjno-degeneracyjne

Poziome ustawienie kości krzyżowej. Osłabienie sygnału w obrazach T2-zależnych z tarcz międzykręgowych L4-L5 i L5-S1 oraz obniżenie wysokości tych tarcz-zmiany dehydratacyjno -degeneracyjne. Na poziomie L4-L5 widoczna tylna, pośrodkowo-prawoboczna, podwięzadłowa przepuklina jądra miażdżystego tarczy międzykregowej,ok.6mm dokanałowo,modelująca worek oponowy i przylegająca do prawego nerwu rdzeniowego.Na poziomie L5-S1 widoczny niewielki ześlizg przedni trzonu L5 o ok.6mm w stosunku do S1.

Renata GrzechociĹska

Wynik sugeruje chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa. Proponuję udać się do ortopedy lub neurologa w celu włączenia odpowiedniego postępowania.