Wyniki badania Holter 24 h oraz arytmia

Na podst. holtera 24 h ciśnieniowego lekarz napisał efekt białego fartucha. Rytm dobowy typu dipper, ładunek cis. rozkurczowego zwiększony w okresie spoczynku. W nocy cisnienie 78/40,79/41, 80/40, puls wahał się od 44-46, ciśnienie w dzień raz niski, a raz np.177/128, 162/128, 164/130158/131. Zawsze miałam dobre ciśnienie, chyba,że ma na to wpływ moja arytmia oraz niedomykalność zastawki dwudzielnej i trójdzielnej i zespół Barlowa. Kardiolog powiedział, że jest ok. Dla mnie jest to dziwne.
Aleksander Ropielewski

Nie mam możliości oceny badania holter EKG dlatego mogę jedynie zaufać ocenie kardiologa, który miał taką możłiwość. W przypadku dalszych wątpliwości sugeruję kontakt z innym specjalistą kardiologiem.