Wytworzenie masywnych wyrośli kostnych

byłem zrobic zdjecie kolana i wykazało opis wytworzenie masywnych wyrośli kostnych 12 mm na przyśrodkowych obrysach nasad kości piszczelowych co to ozacza

Dzień dobry

Osteofity (narośla kostne) są oznaką choroby zwyrodnieniowej stawów, w Pana przypadku stawów kolanowych. Nie napisał Pan nic na temat dolegliwości bólowych i dysfunkcji kolan co utrudnia ocenę sytuacji. Proszę się zgłosić do lekarza ortopedy, który na podstawie wykonanych badań ustali dalsze postępowanie lecznicze.
Zazwyczaj obejmuje ono: fizykoterapię, masaż, ćwiczenia wzmacniające mięśnie ud. Lekarz może również podjąć decyzję o zabiegu artroskopowym.

Pozdrawiam