Zaburzenia psychologiczne u 18-latki a odpowiednie działania

Szukam bardzo dobrego lekarza dla swojej 18letniej córki, u której widzę typowe objawy zaburzenia obrazu ciała, połączone z objawami anoreksji, depresji, socjofobii.Problem rozwija się od kilku lat.Będzie mi trudno namówić córkę na spotkanie z lekarzem, i dlatego zależy mi , żeby był to ktoś sensowny z dużym doświadczeniem w pomocy młodym ludziom z podobnymi problemami.

Witam,
Szuka Pani lekarza, wiec polecałabym psychiatrę, który jest również psychoterapeutą.
Polecam Artura Kołakowskiego. To psychiatra z dużym doświadczeniem pracy z młodzieżą, który jest również psychoterapeutą poznawczo- behawioralnym.

Pozdrawiam
Milena Goncerz

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Szanowna Pani, jeśli córka nie chce skorzystać z pomocy, to nie może jej Pani do tego zmuszać, bo to tylko przyniesie odwrotny efekt. Pani córka cierpi i rozumiem, że chce Pani jej pomóc. Problemy ze zdrowiem u pani córki są jedynie elementem większej całości. Tego typu zaburzenia mają charakter systemowy, rodzinny. Jeśli chce Pani jej pomóc, to proszę samej umówić się na konsultację u psychoterapeuty. Z mojej strony zachęcam do zapozbania się z modelem psychoterapii Metasystemowej. Jest to skuteczne podejście w leczeniu tego typu zaburzeń, bez konieczności włączania leków. Więcej informacji na znajdzie Pani na stronie: www.pocieszka.pl

Pozdrawiam,
Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej