Dlaczego nadal mam plamienia po miesiączce?

Witam, Po 12 latach wyszłam z anoreksji i wróciła mi miesiączka. W czasie wychodzenia z anoreksji chodziłam do ginekologa, na badaniach usg wszystko było/ jest w porządku, nie ma żadnych zmian w obrębie narządów. Robiłam teraz badanie TSH i jest obecnie w normie- 1.09. OB wyszło 21, ale badanie robiłam w trakcie trwania miesiączki, stąd ponoć podwyższone. Niepokoje się, ponieważ o ile sam okres trwał ok 6 dni, nie był ani za skąpy, ani zbyt obfity, jednak nadal tj. po 10 dniach od pojawienia się miesiączki nadal mam plamienia. Są one niewielkie i widoczne tylko przy podcieraniu po skorzystaniu z toalety (nie ma takto śladów na podpasce), ale są za każdym razem. Niepokoje się. Skoro usg jest w porządku, tak jak TSH to co może być przyczyną? To była moja pierwsza miesiączka od 12 lat. Bardzo proszę Państwa o radę.
KOBIETA, 37 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przepraszamy za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź.

Skoro przez 12 lat nie miała Pani menstruacji, to cierpiała Pani na zaburzenia hormonalne. Warto by było powtórzyć badania hormonalne, aby sprawdzić, czy hormony unormowały się, czy może konieczne jest wdrożenie leczenia. Samo badanie USG oraz TSH jest niewystarczające. Proszę więc ponownie udać się do ginekologa i poprosić go o skierowanie na konkretne badania.

Zdaniem naszej ekspertki na powrót do formy sprzed choroby potrzeba dużo czasu i pracy.

Poniżej znajdzie Pani wypowiedzi naszych ekspertów na pytania z podobnej tematyki:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/miesiaczka-po-anoreksji,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-miesiaczki-po-chorowaniu-na-anoreksje,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-jest-powodem-braku-miesiaczki-u-osoby-po-wyleczeniu-anoreksji.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.