Zgaga i duża ilość kwasów w żołądku

miałam robioną gastrostopie i mam dużą ilość kwasów w żołądku zgagi nie mam ale uciska mnie czasami w klatce piersiowej od czego to sie tak robi i czy moge miec tą bakterie

Dzień dobry,

Nadkwasota żołądka może objawać się uciskiem w klatce piersiowej.
Czy przejmuje Pani leki na nadkwasotę oraz stosuje odpowiednią dietę?

Podczas gastroskopii mógł zostać pobrany wycinek błony śluzowej żołądka, i na jego podstawie można ocenić obecność H. pyroli. Obecność tej bakterii można także stwierdzić przy użyciu innych testów - wizyta lu lekarza, lub dostępnych w aptece.

Proszę zastosować odpowiednią dietę -.http://portal.abczdrowie.pl/dieta-w-chorobie-wrzodowej.
Nie pić kawy z kofeiną. Jeść posiłki o małej objętości i bogatej w błonnik - wiąże kwas żołądkowy.

Pozdrawiam