Zielone stolce i problem z gazami u 9-tygodniowego dziecka

Moj 9tyg synek robi od jakigos czasu zielone kupki a do tego ma problem z gazam? od 2tyg zycia jest na mmodyfikowanym HA-hipoalergicznym. ostanio jednak przez dobe dawalam mu zwykle poczatkowe mleko dla niemowlat i na drugi dzien kupka byla juz zolta. czy to MOZLIWE by zwykle mleko poczatkowe bylo lepsze niz to z seri HA??? CZY PRZEJSC NA TO MLEKO

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Teoretycznie jest to możliwe, że mleko początkowe może być dla dziecka lepsze, że mleko z serii HA. Nie ma jednak takiej możliwości, by w ramach porady internetowej odpowiedzieć na pytanie, czy powinna Pani zmienić mleko. Powinna Pani bowiem o tym zdecydować po konsultacji ze specjalistą pediatrą, który opiekuje się dzieckiem.