Zwężenie przestrzeni międzytrzonowych L4/L5/S1

Potrzebuje pomocy w interpretacji wyniku CR. Niewielkie lewostronne skrzywienie kręgosłupa lędźwiowego. Spłycenie lordozy lędźwiowej. Zwężenie przestrzeni międzytrzonowych L4/L5/S1. Duże zmiany wytwórcze na przednio-bocznej krawędzi L3, skostnienie w więzadle podłużnym przednim na poziomie L2/L3. Mniejsze zmiany wytwórcze na przednio-bocznych krawędziach L4,L5. Stawy krzyżowo-biodrowe bez zmian. Wyniki osoby 55 letniej po operacji usunięcia dysku. Z góry bardzo dziękuje!

Aleksander Ropielewski

Są to zmiany zwyrodnieniowo wytwórcze, typowe dla wieku. Nie budzą one niepokoju i odpowiadają Pańskiej historii medycznej.