Prośba o interpretację wyników RTG kręgosłupa u 58-latki
Proszę o interpretację wyników CR - Rtg kr. Th "Pogłębiona kyfoza piersiowa. Duże zmiany wytwórcze na przednio-bocznych krawędziach trzonów kręgowych. Zwężone przestrzenie międzytrzonowe Th7-Th9". rtg kr L-S - " Lordoza lędzwiowa zachowana. Rotacja kręgów lędżwiowych. Zwężenie przestrzeni miedzytrzonowych L4/L5 i L5/S1. Zmiany wytwórcze na przednio-bocznych krawędziach L3-L5 i przednich krawędziach L1,L2. Zmiany zwyrodnieniowe w stawach miedzykręgowych. Zeszlifowanie wyrostków L4,L5.

KOBIETA, 58 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Szanowna Pani,
Opis badania RTG wskazuje na zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe. Niestety nie podaje Pani dolegliwości które Pani odczuwa dlatego trudno zaproponować jakiekolwiek leczenie. Sugeruję konsultację u specjalisty ortopedy.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu