39 punktów w teście na depresję - co robić?

Hej, w teście na depresję wyszło mi 39 pkt. Ciągle źle się czuję, mam dola, brak energii - tylko bym spala i jadła (jedzeniem zabijam deprechę). Mam kochanego męża i przecudowną dzidzię, mała jest radosnym, fajnym dzieciakiem, a mnie wszystko irytuje, jestem złą matką, nie daję rady, boję się, że zmarnuję jej życie. Lepiej by jej i mojemu mężowi było beze mnie, z resztą kto by tęsknił? Słuchajcie, boję się - moja przyszłość nic dobrego nie wróży, po co mam być świadkiem swojego upadku?

Witam!
Pani stan psychiczny jest niepokojący. Ciągłe zmęczenie i złe samopoczucie mogą być wynikiem rozwoju zaburzeń psychicznych. Także nadmiar obowiązków może wpływać na pogarszanie się nastroju.
Warto, żeby zasięgnęła Pani w tej sprawie porady specjalisty. Dobrze byłoby, gdyby udała się Pani do lekarza psychiatry, który będzie mógł zdiagnozować Pani problem. Wizyta u psychologa i rozpoczęcie pracy nad swoim problemami też będzie pomocna w poprawie Pani samopoczucia. Pomoc specjalistów może Pani dać możliwość poprawy sytuacji oraz powrotu do dobrej formy psychicznej.

Pozdrawiam

Witam,

Pani stan psychiczny wskazuje na to, iż powinna Pani skorzystać z konsultacji psychologicznej w celu postawienia diagnozy i rozpoczęcia psychoterapii, do której Panią gorąco zachęcam.
Objawy opisane wskazują na objawy depresyjne - psycholog diagnozujący, który pozna szerszy kontekst Pani problemów i życia będzie mógł zaproponować trafniejsze rozwiązania niż specjalista konsultujący internetowo.

Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek