Aciprex a uzależnienie od komputera

czy lek Aciprex może pomóc w uzależnieniu od komputera ,bo taki właśnie dostałam od lekarz rodzinnego dla syna który ma 18 lat i trochę boję się mu to podać, bardzo proszę o odpowiedz

Mimo tego, że jest to lek z grupy SSRI, zdziwiony jestem postępowaniem lekarza. Jeżeli jest lekarzem rodzinnym, to powinien raczej z troską spojrzeć na Państwa rodzinę i zasugerować konsultacje psychologiczne, a nie przepisywać lek depresyjny, wchodząc tym samym w kompetencje psychiatry. Słusznie się Pani boi podawać synowi lek, bo leki mogą rozdrażniać lub otumaniać. Wtedy zamiast komputera syn będzie pod wpływem substancji psychoaktywnej. Czy to rozwiązuje problem? Zmienia się po prostu używkę. W przypadku problemów dzieci i młodzieży zalecana jest psychoterapia rodziców. Proszę zgłosić się z mężem, lub nawet sama, do psychoterapeuty. Są powody, dla których syn woli świat wirtualny od rzeczywistego. Może Pani na wstępie odpowiedzieć sobie na pytanie, czego trudnego w swoim życiu nie chce doświadczać syn i jaki ma to związek z rodzicami (Panią i mężem). Oczywiście zawsze warto rozmawiać z dzieckiem w tym kierunku. Pozdrawiam.

Chyba lepiej skorzystać z porady specjalisty od uzależnień, psychologa.
Czasami stosuje się wspomagające leki, lecz decyduje o tym lekarz psychiatra. W młodym wieku szczególnie unikamy psychofarmakoterapii.
Podstawą jest psychoterapia, ważne, żeby Pani rozmawiała z psychologiem.
Pozdrawiam. JW