Agresja u chłopaka, którego ojczym nadużywał alkoholu

witam .mam problem z moim chłopakiem którego bardzo kocham ale juz sobie nie radze chociaż chce go wspierac ,moj chlopak przyznał sie ze jest adoptowany i ze w tym domu adopcyjnym ojczym naduzywał alkocholu co jest tak az do dzis . chodzi awanturuje sie itp. jest bardzo skrytym chlopakiem.nie wierzy w siebie bardzo wycofanym.a zarazem nerwowym nic nie mozna mu powiedziec mala blachastka go denerwuje straszną ma nerwice od razu cie częśnie caly ,zazdrosnym ,wybuchowym , co ja mam robic

Może warto, że by chłopak skorzystał z pomocy psychologa? Przepracował emocje z przeszłości, traumę i nauczył się bardziej adaptacyjnych form odreagowywania emocjonalnego. Panią zachęcam także do stawiania granic, dbania o siebie i szanowania siebie- niezależnie od tego, jak trudno jest chłopakowi, Pani też jest człowiekiem, który ma prawo do istnienia, poczucia bezpieczeństwa i wartości. Ważne, żeby chłopak "nie wszedł" w rolę sprawcy (tak jak ojczym), a Pani w role ofiary (tak jak kiedyś chłopak sam był ofiarą).

zastanowic sie dlaczego Pani wybrala takiego wlasnie mezczyzne i co w nim rezonuje z Pania?z opisu wynika, ze macie ciezkie losy i wspolne traumy wspoluzaleznieniowe....dobrze przyjrzec sie temu na terapii... pozdrawiam sedecznie, Violetta Ruksza