Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 1 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Chłopak mnie wyzywa i nadużywa alkoholu

Witam mój mężczyzna ma 26l a ja 18 jestem od niego zalezna ..na moja rodzine nie moge polegac ...czesto w kłótni mnie wyzywa..i mówi np"Jesteś do dup*" "Ty Kur**" i inne wyrzuca mnie.. czasami podniesie reke moim zdaniem ma problem z alkoholem dziennie jak ma gotówke pije po kilkanascie piw.Co robic?:(pomóżcie
ponad rok temu

Choroby neurologiczne jako przyczyny depresji

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Psychiatra Agnieszka Jamroży wyjaśnia związek miedzy chorobami neurologicznymi a depresją.

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam serdecznie!
Sposób, w jaki traktuje Pani partner, jest niedopuszczalny. Pani chłopak wyzywa Panią, nie szanuje, stosuje agresję słowną, ubliża Pani, wyrzuca z domu, bije. To jest szereg zachowań charakterystycznych dla przemocy psychicznej i fizycznej. Zdaję sobie sprawę, że może być Pani od niego zależna finansowo, ale to nie usprawiedliwia jego zachowania. Alibi nie jest też jego problem z alkoholem. Nie może Pani pozwolić traktować się w taki sposób. Co zrobić? Najlepiej zmobilizować chłopaka do leczenia, by przestał nadużywać alkoholu i poważnie zastanowić się nad kondycją Państwa związku. Czy ten związek ma przyszłość? Czy partner naprawdę Panią kocha? Czy czuje się Pani kochana? Co może Pani poprawić w związku? Co powinien zrobić partner, by związek był lepszy? Czy chce Pani odejść od chłopaka, ale tego nie robi z jakichś powodów? Czego się Pani boi? Czy tego, że sobie bez niego nie poradzi? Myślę, że Pani partner swoją przemocą mógł sprawić, że poczuła się Pani od niego zależna. Weszła Pani w rolę ofiary i uwierzyła, że bez niego nie jest Pani w stanie sobie dać rady, a to nie jest prawda. Zachęcam Panią do przeczytania artykułu: Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie.
Pozdrawiam!

Psycholog społeczny, autorka wielu publikacji dotyczących rozwoju osobistego oraz warsztatów z doradztwa zawodowego i komunikacji międzypłciowej.
0

Witam Panią Serdecznie,

Proszę nie czekać i sięgnąć po pomoc dla siebie.
Jest Pani ważna i nikt nie ma prawa tak Panią traktować...

Sugerowałabym kontakt z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej, w Warszawie, Krakowie, lub innym większym mieście (namiary w Internecie) gdzie telefonicznie, całodobowo i bezpłatnie uzyska Pani odpowiednią pomoc i wskazówki, co zrobić- po wstępnym rozpoznaniu.

Życzę Pani pomyślności i odwagi,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy