Jak zachęcić chłopaka, który uderzył mnie po alkoholu do wizyty u psychologa?

Chłopak ostatnio wypił i uderzył mnie. Kocham go ponad życie i chce z nim być ale on boi się, że zrobi to znowu. Jak zachęcić go do pójścia ze mną do psychologa i rozwiązania tej sytuacji? Wciąż chcę z nim być.

Witam. Przede wszystkim proszę szczerze porozmawiać z partnerem i przedstawić mu swoje wątpliwości. Jeśli jemu również zależy na Pani powinien wykazać chęć poprawy sytuacji.

Dzień dobry.

Pani dosyć enigmatyczny opis nie wskazuje na konieczność interwencji psychologicznej, tym bardziej, że, jak sama Pani pisze, chłopak bardzo żałuje tego, co zrobił. Skoro tak jest, wydaje się, że rozumie, jakie negatywne zachowania mogą pojawić się po spożyciu - jak rozumiem - nadmiernej ilości alkoholu. Rozwiązaniem problemu jest więc powstrzymanie się przed jego spożywaniem, bądź spożywanie go w "kontrolowany" sposób.
Niewątpliwie jednak - skoro sytuacja Panią niepokoi - warto skonsultować się w ww. sprawie z psychologiem, mającym doświadczenie pracy z osobami używającymi, względnie nadużywającymi, alkoholu. Dodam, że nie musi Pani namawiać do tego chłopaka. Wystarczy, że otwarcie powie mu Pani, że w związku z zaistniałą sytuacją chce się Pani dowiedzieć, jak może Pani reagować w ww. sytuacjach i jakie wnioski wyciągnąć dla waszego bycia razem w przyszłości. Jeżeli partner Pani rzeczywiście przejął się opisywanym zdarzeniem, z pewnością zechce Pani towarzyszyć.

Pozdrawiam.

Warto sprawę stawiać jasno a także stawiać wyraźne granice. Jeśli chłopka nie ma motywacji do zmiany (wie, że i tak Pani z nim będzie, niezależnie co zrobi), może być Pani trudno wpłynąć na niego. To co może Pani zrobić, to skorzystać z pomocy psychologa indywidualnie i pracować z nim właśnie nad poczuciem własnej wartości, pewności siebie, umiejętności stawiania granic, jasnej komunikacji itp. Wszystko to jest potrzebne do budowania relacji partnerskiej, w którym oboje partnerzy maja zarówno zobowiązania jak i prawa, oboje darzą się szacunkiem i miłością.

Niepokoi ujawniona skłonnośc do przemocy. Jest to poważne "podwójne żółte światło".
Zachęcam do wizyty Pani u psychologa. Mam nadzieję, ze psycholog pomoże Pani i nie stanie się Pani ofiarą przemocy. Życie jest jedno...
Pozdrawiam. JW