Jak przekonać partnera do wizyty u psychologa?

Witam. Mój partner jest osobą niepełnosprawną, widzę że bardzo się przejmuje opinią innych mimo, iż twierdzi że ma to gdzieś. Chciałabym z nim zamieszkać, ale on czuje wdzięczność do rodziców i mam wrażenie, że przez to nie zamieszkamy jeszcze przez długi czas. W kłótniach między nami lubi stawiać na swoim, a gdy ja jestem stanowcza to bardzo się frustruje i obraża. Myślę, że mógłby mu pomóc psycholog. Jak go mogę w delikatny sposób nakłonić na wizytę?

Dzień Dobry Pani,

Dziękuje Pani za zaufanie:)

Myślę, że warto byłoby rozważyć przez Państwo terapię par.

Terapia par polega na:
1. Korygowaniu błędnych zachowań Partnerów,
2. Pracy nad efektywną/skuteczną komunikacją pomiędzy Partnerami,
3. Nakierowanie na odbiór sygnałów, wysyłanych przez każdego z Partnerów,
Kiedy w relacji partnerskiej pojawia się lęk - jest on wynikiem jakiejś trudności/problemu, co Pani zasygnalizowała w poście:
" ... Chciałabym z nim zamieszkać, ale on czuje wdzięczność do rodziców i mam wrażenie, że przez to nie zamieszkamy jeszcze przez długi czas. W kłótniach między nami lubi stawiać na swoim, a gdy ja jestem stanowcza to bardzo się frustruje i obraża. ..."

Tak już jest, że wiele Osób nie chce mówić o swoich oczekiwaniach, bo nie chce kłopotów - problem polega na tym, że pretensje niszczą związek.
A im więcej nie wyrażonych oczekiwań, tym bardziej Para tkwi w miejscu, pojawia się status quo.

Fundamentalną zasadą zmiany jest wzięcie odpowiedzialności przez obojga Partnerów i dążenie do rozwiązania tego, co jest źródłem nieporozumień między Nimi.
Pewnym alternatywnym rozwiązaniem mogłaby być terapia online.
Jeśli mielibyście państwo życzenie, zapraszam na sesję online - via Skype.

Z życzeniami dla Państwa powodzenia w każdym obszarze,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605