Jak przekonać mężczyznę do wizyty u psychologa?

Jak przekonac faceta do wizyty u psychologa czy podjęcia terapi ? Jesteśmy para od 5 lat. 3 lata temu przeszlam chorobę nowotworową oraz po co roku jej powrót... mieszkamy z nazeczonym za granicą i byliśmy zdani sami na siebie. W tym trudnym czasie on był dla mnie największym wsparciem. Jednak teraz gdy wstaje na nogi i staram się wrócić do codzienności widze ze on nadal żyje tym co było, tym ze na nim spoczywala duża odpowiedzialność, ma również ogromny żal do moich rodziców ze według niego za mało pomagali, dodam również że mój Facet ma problem z alkoholem gdy już zacznie nie przestanie pić dopóki nie zaśnie całkiem pijany, takie sytuacje powtarzają się co tydzień kiedy ma wolne. Baaardzo proszę o pomoc poradę, chciałabym mu jakoś pomóc.

Dzień dobry,

Tego typu sytuacja może byc trudna do rozwiązania, ponieważ jeśli terapia ma okazać sie skuteczną, to wymaga motywacji od osoby, która się zgłasza, inaczej przy pierwszych napotkanych trudnosciach zrezygnuje. Myślę że jedyne co może Pani zrobić to wielokrotnie rozmawiać z mężem o tym, że widzi Pani taką potrzebę. Najlepiej spokojnie odwoływac się do chęci zaopiekowania się partnerem.