Alkohol w czasie ciąży a dziecko z syndromem FAS

Witam mam pytanie: piłam alkohol w czasie ciąży czy możliwe jest że moje dziecko urodziło się z syndromem FAS chociaż lekarze mi o tym w szpitalu nie powiedzieli ?

Dzień dobry,

Zespół FAS, to nie tylko zmiany w wyglądzie zewnętrznym, wady narządów, ale przede wszystkim występują zaburzenia w rozwoju psychicznym np. obniżenie IQ, oraz trudności w nauce, zaburzenia koncentracji uwagi itp. Takie zaburzenia neurologiczne/ psychiczne są trudne do zdiagnozowania u noworodka.

Powinna Pani zasugerować lekarzowi, aby zwrócił uwagę na rozwój psychomotoryczny dziecka.